Misyonumuz

Şirketimiz biyoteknoloji alanındaki gelişmeleri takip ederek ve Ar-Ge faaliyetleriyle sürekli gelişen ve endüstriyel ürün yanı sıra teknoloji üretmeyi hedefleyen, lokal faaliyet alanlarının dışında küresel faaliyetler içerisinde olmayı tercih eden mikrobiyoloji ve genetik bilimi alanında uzmanlardan oluşan, teknoloji ve kaliteyi hedeflerinin odağına koymuş bir bilimsel araştırma ve üretim merkezidir.
Varolan teknolojilere ilave olarak yeni teknolojiler geliştirmeyi ve bunları etkili ve verimli bir şekilde tarım alanında uygulamaya koymayı hedeflemekteyiz.
Bir bilimsel araştırma ve üretim merkezi olarak ana faaliyetlerimize ilave olarak yüz yüze ve web semineri şeklinde dersler vererek eğitim alanında da faaliyetlerde bulunmaktayız.

Hakkımızda

In-vitro Teknolojik Araştırma ve Üretim Merkezi, 2015 yılında Ukrayna'nın Odessa şehrinde kurulmuş ve biyoteknoloji alanında üretim, Ar-Ge ve analiz çalışmaları yapmıştır.

2019 yılına gelindiğinde şirketin kompozisyonu çarpıcı bir şekilde değişmiş olup,  klonal mikro yayılımın biyoteknolojisi konusunda uzman olan Ph.D. Tatyana Kornya tarafından yönetilmekle birlikte moleküler markalama alanında uzman Ph.D. Galaev Alexey Vladimirovich tarafından yönetilen bir moleküler genetik bölümüne sahiptir.

Yılda 1 milyon adet fidan üretim kapasitesine sahip olan şirketimiz 2018 yılında yaklaşık 800 bin mikrofidan üretmiştir.

Fındık ve ceviz fidanı yetiştiriciliği üzerine yoğunlaşmış olan şirketimizde ayrıca bitkilerin DNA incelemesi yöntemiyle belirli bir çeşide uygun olup olmadığının kontrolü, virüs ve fitolazma teşhisi yapılmaktadır.